Spotkanie integracyjne seniorów

W dniu 14.09.2023 r. w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej mieliśmy przyjemność gościć seniorów oraz pracowników z Dziennego Domu Senior+ w Kochanówce oraz z Dziennego Domu Senior-Wigor z Niwisk.
W spotkaniu brała udział również 
P. Małgorzata Hariasz, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej oraz 
P. Krzysztof Sudoł, Z-ca Kierownika Ośrodka Pomocy.

Tradycją Dziennego Domu w Hucie Przedborskiej  jest organizacja spotkania integracyjnego seniorów corocznie z okazji zakończenia lata i dnia pieczonego ziemniaka. Pogoda spłatała nam figla ale nie na tyle, aby przeszkodzić w spędzeniu miło czasu w pełnej dobrego humoru atmosferze. Nie zabrakło kiełbaski z grilla, ziemniaczków pieczonych w ognisku oraz słodkości. Humory wszystkim dopisały, był śpiew i nawet tańce. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji spotkania.


 

 

Udział w projekcie pn. „Akademia zdrowia Latoszyn Zdrój”

 
Od 24 lipca br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej mają możliwość uczestnictwa w cyklu 9 spotkań w ramach projektu „Akademia zdrowia Latoszyn Zdrój”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Gminę Kolbuszowa reprezentuje 15 seniorów /9 osób z naszej placówki i 6 osób z Dziennego Domu Pobytu Seniora z Kolbuszowej/.

Seniorzy pod okiem instruktora korzystają z różnych zajęć na terenie uzdrowiska m.in. spacery, ćwiczenia oddechowe, aromaterapia, tężnia, kąpiele w basenie z wodami siarczkowo-wapniowymi, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na zdrowie seniorów.

Serdecznie dziękujemy koordynatorom projektu z Gminy Dębica za włączenie naszej Gminy do projektu i możliwość skorzystania przez seniorów z walorów Uzdrowiska Latoszyn Zdrój.

 

 

 

W dniu 24 sierpnia 2023 r.  po raz pierwszy w Kolbuszowej odbyły się Senioralia nad Nilem.

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej wzięli udział w tym wydarzeniu.

Punktualnie o godz. 14 seniorzy po przywitaniu i przekazaniu symbolicznego klucza do miasta przez P. Jana Zubę, Burmistrza Kolbuszowej  wraz z orkiestrą z kolbuszowskiej szkoły muzycznej wyruszyli barwnym  korowodem z rynku na bulwary nad Nilem.
Tam, w miłej i przyjaznej atmosferze podziwiali występy artystyczne przygotowane przez seniorów. Uczestnicy Dziennego Domu również przygotowali na uroczystość krótką część artystyczną. Panie z kół gospodyń wiejskich częstowały pysznymi smakołykami. Seniorzy brali także udział w różnych konkursach, podczas których mogli wygrać drobne nagrody.

Finałowym wydarzeniem Senioraliów nad Nilem był występ Andrzeja Rybińskiego


 

 


Wyjazd do kina w Nowej Dębie

 

W dniu 05 września br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej wybrali się do kina w Nowej Dębie na film pod tytułem „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”.
Tematyka filmu wpisuje się w obchody Roku Rodziny Ulmów, która już 10 września będzie beatyfikowana. To wzruszający dokument, który jest filmem o zbrodni i nienawiści,  o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które ostatecznie triumfuje.

 

 

 

 

 

Wycieczka seniorów do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa

 

W dniu 22 czerwca 2023 r. seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej wybrali się na wycieczkę. Pierwszym miejscem, które zwiedzili było Kalwaryjskie sanktuarium. Seniorzy z przewodnikiem zwiedzili zespół klasztorny i inne miejsca znajdujące się wokół sanktuarium. Z Kalwarii Zebrzydowskiej uczestnicy wycieczki udali się na pyszny obiad i w drogę do Krakowa. Kolejnym punktem zwiedzania było Sanktuarium i Muzeum św. Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. siostry Faustyny.

Zwiedzanie miejsc kultu religijnego wymagało od seniorów nieco wysiłku, ale wszyscy byli bardzo zadowoleni i odpoczywali w drodze powrotnej do domu.