Dzień pieczonego ziemniaka w Dziennym Domu Senior+

 

W ostatnim dniu kalendarzowego lata, tj. 22 września  w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej odbył się dzień pieczonego ziemniaka. Ziemniaki zostały upieczone w ognisku ale nie zabrakło również kiełbaski z grilla oraz słodkości. Pogoda dopisała i seniorzy spędzili miło czas w altanie znajdującej się na terenie placówki. Dzień upłynął w życzliwej i pełnej dobrego humoru atmosferze.

 

 

 

Charytatywna akcja Gaszyn Challenge w Dziennym Domu Senior+

 

Charytatywna Akcja Gaszyn Challenge dotarła również do Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej. Zostaliśmy nominowani do wykonania zadania przez Dzienny Dom Senior-Wigor z Niwisk. Akcja polega na wykonaniu 10  pompek lub przysiadów i nominowaniu innych osób czy instytucji.

Celem tej akcji  jest zbiórka środków finansowych na leczenie małego chłopca – Wojtusia, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w akcji i dołożyć cegiełkę w tak szczytnym celu.

 


 

 

 


Spotkanie integracyjne w Środowiskowym Domu Samopomocy 
w Kolbuszowej

 

W dniu 20.02.20 r. (Tłusty czwartek) część uczestników Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej wraz z opiekunami brała udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w ŚDS w Kolbuszowej. Uczestnikami spotkania byli również seniorzy z Dziennego Domu Św. Brata Alberta w Kolbuszowej.
Zabawę ostatkową poprzedziły występy artystyczne seniorów oraz gra zespołowa Kalambury. Nie zabrakło pysznych pączków, chrustu i innych smakołyków przygotowanych przez gospodarzy spotkania.
Po posiłku były tańce i wspólna zabawa.  

 

 

 

95-te urodziny uczestniczki Dziennego Domu Senior+

 

            W Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej jedna z uczestniczek wspólnie i innymi seniorami świętowała 95-te urodziny. Był tort oraz mnóstwo życzeń. P. Janina mimo sędziwego wieku aktywnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych w Dziennym Domu. Jubilatce życzymy jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu i aby jak najdłużej cieszyła się każdym dniem spędzonym w gronie seniorów. 

 


Wizyta strażaka z kolbuszowskiej Komendy Straży Pożarnej

 

            W dniu 30-01-2020 r. Dziennym Domu Senior+ mieliśmy przyjemność gościć st. kpt. Pawła Tomczyka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. Strażak przeprowadził zajęcia edukacyjne na temat zagrożeń związanych z nieszczelnością przewodów kominowych, instalacji gazowej, wentylacji, nieprawidłowych instalacji elektrycznych, a także poruszył zagadnienie prawidłowego zachowania w chwili zagrożenia pożarem. Przytaczał przykłady lekkomyślnych zachowań związanych z nieuzasadnionym blokowaniem numerów alarmowych. Seniorzy mogli obejrzeć kilka krótkich filmów. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali funkcjonariusza i zadawali pytania na nurtujące ich problemy.


 

 

 

 

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet 

 

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.