Spotkanie seniorów z Rzecznikiem Praw Konsumentów

 

W dniu 06-09-2018 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej spotkali się z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów. Rzecznik przekazał seniorom szereg informacji dotyczących ochrony praw i interesów konsumentów. Zwrócił także uwagę na zagrożenia, które mogą dotyczyć osób starszych ( np. zawieranie niekorzystnych umów) i jakie można podjąć działania w takich przypadkach. Podczas spotkania seniorzy chętnie zadawali pytania na nurtujące ich problemy.


 

 


Muzykowanie z Michałkiem

 

W dniu 31-08-2018 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ po raz drugi mieli przyjemność spotkać się z uczestnikiem programu „Mam talent”. Michał to utalentowany młody akordeonista. Podczas spotkania zagrał wiele znanych piosenek, a seniorzy chętnie śpiewali znane szlagiery. Wszystkim dopisywały humory i po pierwszych utworach seniorzy ruszyli do tańca.
Okazją do świętowania były także  imieniny jednej z uczestniczek. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję  spotkać się z utalentowanym, młodym artystą. 

 

 

 

Wycieczka  do kolbuszowskiego Skansenu

 

W dniu 27-08-2018 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Skansenu. Seniorzy z zainteresowaniem oglądali zabudowania i znajdujące się tam eksponaty. Dla seniorów był to powrót do przeszłości i okazja do wspomnień dawnych czasów i niełatwego życia. Mimo wszystko uczestnicy miło spędzili czas zwiedzając Skansen i wspominając dawne  czasy.

 

 

 

Bezpieczny senior

 

W dniu 03-08-2018 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ spotkali się z funkcjonariuszami kolbuszowskiej Policji. Spotkanie miało na celu uświadomienie seniorom, na jakie niebezpieczeństwa są  narażeni i jak radzić sobie w różnych sytuacjach kryzysowych.
Seniorzy z ciekawością słuchali i chętnie zadawali pytania na nurtujące ich problemy. 

 


Spotkanie z historykiem, regionalistą


W dniu 11-07-2018 r. w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej gościliśmy Pana Mariana, znanego historyka i regionalistę, który przez wiele lat był nauczycielem historii. Gość opowiedział o swoim aktywnym życiu na emeryturze. Opowiadał także ciekawe historie związane z regionem kolbuszowskim oraz pochodzenie nazw  miejscowości i nazwisk, gdyż dział językowy zajmujący się badaniem nazw tj. onomastyka, jest dla Pana Mariana bardzo interesujący.


 


 

Program Rodzina 500 +


Infolinia 500+
800 100 990


 

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet


 

  

 

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.