Radio Via w Dziennym Domu Senior+

 

W dniu 09-04-2019 r. mieliśmy przyjemność gościć redaktora radia Via, który przygotowuje reportaż na temat naszej placówki.  Przeprowadził wywiad z uczestnikami i pracownikami Domu. Zarówno uczestnicy, jak i pracownicy mogli opowiedzieć o funkcjonowaniu Dziennego Domu i wyrazić swoją opinię o placówce. Cieszymy się, że coraz więcej osób na podkarpaciu za pośrednictwem radia  może o nas usłyszeć.

 


Wspomnienie Papieża  Św. Jana Pawła II

 

W dniu 08-04-2019 r. Dzienny Dom Senior + w Hucie Przedborskiej odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu wraz z nauczycielami. Uczestnicy Domu mieli przyjemność wysłuchać programu przygotowanego o Św. Janie Pawle II.  
Kwiecień jest miesiącem śmierci Papieża, dlatego też wspomnienie pontyfikatu Papieża Polaka wywarło na uczestnikach duże wrażenie, aż się  łezka w niejednym oku zakręciła.

 


Warsztaty w Szkole Podstawowej w Przedborzu
oraz przytulanki  dla 
przedszkolaków

 

W dniu 01-04-2019 r. seniorzy Dziennego Domu Senior + wraz z terapeutą zajęciowym brali udział w warsztatach wykonywania kwiatów z krepiny i bibuły do palmy wielkanocnej,  zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Przedborzu. Uczestnicy Domu pokazali dzieciom, jak wykonać różne kwiaty. Znakomicie czuli się w roli nauczycieli, zważywszy na to, że  niespełna rok temu sami uczyli się wykonywania kwiatów i obecnie nie sprawia im to żadnej trudności.

Uczestnicy placówki w ramach terapii zajęciowej wykonali również poduszeczki, którymi obdarowali  dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolakom pluszowe przytulanki sprawiły dużo radości. Seniorzy także byli zadowoleni, że ich prace mogły sprawić radość.


 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ROCZNICY FUNKCJONOWANIA
DZIENNEGO DOMU SENIOR+ W HUCIE PRZEDBORSKIEJ

 

W dniu 31.01.2019 r. w Świetlicy OSP w Przedborzu odbyła się uroczystość z okazji pierwszej rocznicy funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej.

Wspólnie z uczestnikami placówki świętowali zaproszeni seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor z Niwisk wraz z Kierownikiem P. Agnieszką Parys i pracownikami placówki.

W uroczystości wzięli udział także inni zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Kolbuszowej, P. Jana Zubę, proboszcza miejscowej parafii, ks. Józefa Jaworskiego, sołtys Przedborza, P. Barbarę Draus, sołtys Huty Przedborskiej, P. Krystynę Dłużeń, Przewodniczącą Caritas z Kolbuszowej, P. Ewę Wójcicką, Kierownika PKPS w Kolbuszowej, P. Renatę Bomba, Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej, P. Marka Chmielowca, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej, P. Małgorzatę Hariasz  oraz Z-cę Kierownika OPS, P. Krzysztofa Sudoła.

Zebrani goście obejrzeli występ seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej oraz program artystyczny przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przedborza.

Życzeniom i miłym słowom nie było końca. Był pyszny tort i wiele pyszności przygotowanych przez uczestników i pracowników Dziennego Domu w Hucie Przedborskiej oraz przez panie
z Koła Gospodyń Wiejskich z Huty Przedborskiej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają i udzielają pomocy placówce działającej na rzecz seniorów z terenu gminy Kolbuszowa. Życzymy sobie kolejnego roku obfitującego w różne wydarzenia, ciekawe spotkania, a wszystko po to, aby osoby starsze uczęszczające do placówki mogły miło i aktywnie spędzać czas.

 

 


BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU W DZIENNYM DOMU SENIOR+

 

W dniu 15-01-2019 r. Uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej wzięli udział w bezpłatnym badaniu słuchu. Badanie przeprowadził pracownik Ośrodka Diagnostyki Słuchu MEDIC – FON.
Seniorzy chętnie wzięli udział w badaniu i z niecierpliwością czekali na wynik badania. Pracownik Ośrodka przekazał uczestnikom również informacje dotyczące zakupu aparatu słuchowego i dofinansowania zakupu aparatu z NFZ.  

Składamy podziękowania firmie MEDIC-FON za przyjazd do placówki i przeprowadzenie bezpłatnego badania słuchu.


 Program Rodzina 500 +

Podsumowanie programów MRPiPS

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet


 

  

 

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.