SPOTKANIE OPŁATKOWE W DZIENNYM DOMU SENIOR+
 

Wigilia i Boże Narodzenie to piękny czas refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 19 grudnia br. Mieliśmy przyjemność gościć proboszcza miejscowej parafii ks. Józefa Jaworskiego, z-cę Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej, P. Krzysztofa Sudoła oraz sekretarza gminy Kolbuszowa, P. Krzysztofa Matejek. Była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia oraz wspólny posiłek przygotowany przez seniorów i pracowników Domu. Nie zabrakło również śpiewu kolęd. Spotkanie opłatkowe wprowadziło wszystkich w miłą świąteczną atmosferę

 

 


ŚW. MIKOŁAJ U SENIORÓW DZIENNEGO DOMU SENIOR+
 

Św. Mikołaj  nie zapomniał o seniorach z Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej. Obdarował uczestników słodkimi upominkami. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Mieliśmy także przyjemność gościć Panią Barbarę Draus, sołtysa miejscowości Przedbórz, która wcieliła się w rolę Mikołaja i również obdarowała seniorów prezentami. Składamy serdeczne podziękowania za pamięć i upominki.

 


WSPARCIE PRZYTULISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
W KOLBUSZOWEJ

W dniu 04-12-2018 uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej w ramach terapii zajęciowej wykonali na drutach wełniane kocyki, które zostały przekazane na ręce strażników miejskich. Własnoręcznie wykonane kocyki oraz inne koce przyniesione przez seniorów będą wsparciem dla bezdomnych zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym. Seniorzy bardzo chętnie włączyli się do akcji wsparcia kolbuszowskiego przytuliska.

 


DZIEŃ SENIORA w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej
 

22 listopada 2018 r. w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej odbyła się uroczystość z okazji międzynarodowego DNIA SENIORA. Oprócz uczestników placówki

w spotkaniu brali udział także seniorzy z pobliskich miejscowości tj. Huty Przedborskiej i Przedborza. W uroczystości uczestniczyli także zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Kolbuszowej P. Jana Zubę, sekretarza gminy P. Krzysztofa Matejek, proboszcza miejscowej parafii ks. Józefa Jaworskiego. Obecna była również P. Ewa Wójcicka, przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas, P. Renata Bomba, kierownik Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Wśród zaproszonych gości była również P. Krystyna Dłużeń, sołtys Huty Przedborskiej oraz P. Barbara Draus, sołtys Przedborza. Obecne również było kierownictwo Ośrodka Pomocy Społecznej w osobie P. Małgorzaty Hariasz oraz P. Krzysztofa Sudoła.

Spotkanie uświetnił występ seniorów z Dziennego Domu oraz program artystyczny przygotowany przez harcerzy ze Szkoły Podstawowej z Bukowca. Dla wszystkich przygotowany był poczęstunek - pyszny tort oraz pierogi z Koła Gospodyń Wiejskich w Hucie Przedborskiej.

Składamy serdeczne podziękowania sołtys Huty Przedborskiej i sołtys Przedborza za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Mamy nadzieję, że seniorzy będą mile wspominać DZIEŃ SENIORA w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej. 

 

 

Występ patriotyczny parafialnej Akcji Katolickiej 
 

W dniu 16-11-2018 r.  w Dziennym Domu Senior+ gościliśmy ks. Proboszcza Parafii  Św. Józefa Rzemieślnika w Przedborzu, członków parafialnej Akcji Katolickiej oraz dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Mieliśmy przyjemność posłuchać programu patriotycznego przygotowanego z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Seniorzy ze skupieniem słuchali, a na niektórych twarzach pojawiły się łzy wzruszenia. 

 Program Rodzina 500 +

Podsumowanie programów MRPiPS

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet


 

  

 

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.