Prace wykonywane przez seniorów

Poniżej przedstawiamy prace wykonane podczas terapii zajęciowej.

  

 


 


Noworoczne spotkanie w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej

W dniu 11 stycznia 2024 r. w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej odbyło się noworoczne spotkanie połączone z kolędą.
Mieliśmy przyjemność gościć P. Jana Zubę, Burmistrza Kolbuszowej, Ks. Józefa Jaworskiego, Proboszcza Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Przedborzu, P. Barbarę Wiącek, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Przedborzu, P. Krzysztofa Sudoła, Z-cę Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. W spotkaniu wzięli udział również uczniowie wraz z nauczycielem Szkoły Podstawowej oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich z Przedborza.

Ksiądz Proboszcz poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania. Nie zabrakło miłych słów i życzeń noworocznych od przybyłych gości.
Spotkanie uświetnił występ dzieci oraz Koła Gospodyń Wiejskich, który był swoistą lekcją historii o dawnych obyczajach związanych z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia.
Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowany był poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i oby wszystkie życzenia się spełniły, a Nowy Rok 2024 niech wszystkim przyniesie zdrowie, radość i pomyślność.

  

 


 

 


Spotkanie integracyjne seniorów

W dniu 14.09.2023 r. w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej mieliśmy przyjemność gościć seniorów oraz pracowników z Dziennego Domu Senior+ w Kochanówce oraz z Dziennego Domu Senior-Wigor z Niwisk.
W spotkaniu brała udział również 
P. Małgorzata Hariasz, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej oraz 
P. Krzysztof Sudoł, Z-ca Kierownika Ośrodka Pomocy.

Tradycją Dziennego Domu w Hucie Przedborskiej  jest organizacja spotkania integracyjnego seniorów corocznie z okazji zakończenia lata i dnia pieczonego ziemniaka. Pogoda spłatała nam figla ale nie na tyle, aby przeszkodzić w spędzeniu miło czasu w pełnej dobrego humoru atmosferze. Nie zabrakło kiełbaski z grilla, ziemniaczków pieczonych w ognisku oraz słodkości. Humory wszystkim dopisały, był śpiew i nawet tańce. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji spotkania.


 

 

 

Uroczystość z okazji Dnia Seniora


W dniu 16 listopada 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Seniorzy zgromadzili się licznie w Świetlicy znajdującej się w budynku wielofunkcyjnym w Przedborzu.

W uroczystości wzięli udział seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej, Dziennego Domu Seniora nad Nilem z Kolbuszowej, Dziennego Domu św. Brata Alberta
z Kolbuszowej  oraz seniorzy z miejscowości Huta Przedborska i Przedbórz.

Mieliśmy przyjemność gościć P. Zbigniewa Chmielowca, Posła na Sejm RP, P. Marka Gila, Z-cę Burmistrza Kolbuszowej, Ks. Józefa Jaworskiego, Proboszcza Parafii w Przedborzu, P. Krystynę Dłużeń, sołtys Huty Przedborskiej, P. Barbarę Draus, sołtys Przedborza, P. Barbarę Wiącek, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Przedborzu, P. Małgorzatę Hariasz, Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej oraz P. Krzysztofa Sudoła, Z-cę Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej.   
W spotkaniu wzięli udział również uczniowie oraz nauczyciele Szkoły.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali wspaniałego programu artystycznego przygotowanego przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Swoim występem zachwycili również seniorzy. Dla wszystkich przygotowany był poczęstunek. Seniorzy spędzili miło czas na wspólnych rozmowach i śpiewie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji spotkania.


 


 

Udział w projekcie pn. „Akademia zdrowia Latoszyn Zdrój”

 
Od 24 lipca br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej mają możliwość uczestnictwa w cyklu 9 spotkań w ramach projektu „Akademia zdrowia Latoszyn Zdrój”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Gminę Kolbuszowa reprezentuje 15 seniorów /9 osób z naszej placówki i 6 osób z Dziennego Domu Pobytu Seniora z Kolbuszowej/.

Seniorzy pod okiem instruktora korzystają z różnych zajęć na terenie uzdrowiska m.in. spacery, ćwiczenia oddechowe, aromaterapia, tężnia, kąpiele w basenie z wodami siarczkowo-wapniowymi, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na zdrowie seniorów.

Serdecznie dziękujemy koordynatorom projektu z Gminy Dębica za włączenie naszej Gminy do projektu i możliwość skorzystania przez seniorów z walorów Uzdrowiska Latoszyn Zdrój.